About this group ;)

22. února 2007 v 23:00
Emo-popová banda z Las Veagas, v čele s Brendonem Urie se dala dohromady už na střední škole. Debut A Fever You Can't Sweataa Out se stal světově nejprodávanějším albem roku 2006.
Kapela byla poprvé zformována přátely z dětství Ryanem Rossem, který hrál na kytaru Spencerem Smithem, který hrál na bubny, na předměstí Las Vegas. Tato dvojice nejprve hrála coververze Blinku 182 , dokud se neposílila o spolužáka basistu Brenta Wilsona a kytaristu a zpěváka Brendona Urieho. Jejich jméno bylo převzato ze songu Panic, ve vztahu k písni se stejným jménem od The Smith.
Aby se jejich muzika začala víc poslouchat, okomentovali přes Live Journal Petea Wentze z Fall out Boy, spojujíce ho s jejich PureVolume sítí. Wentz byl tak ohromen, že zajel do Las Vegas, aby je potkal osobně. Pak je doporučil Fueledovi z Ramen Record, který s nima zpíval (když byli ještě na vysoké). Nahráli debutové album A Fever you Can't sweat out (Horečka,kterou nemůžeš vypotit) v College parku, Marylandu s producentem Mattem Squirem, který už měl za sebou tři nahrávky
Později kapela přitahovala značné mnonožství publicity, zvláště magazínu Spinu, který je pojmenoval kapelou dne brzy v říjnu 2005. Kapela taky zvýšila svou popularitu díky své online prezentaci s Purevolume, která je měla stále ve své hitparádě deseti nejlepších hitů a díky tomu, že dosáhli prvního místa v Myspace chart žebříčku.
Když bylo album A Fever you Can't sweat out vydáno, bylo zařazeno nejprve na 112 místo z 200 jiných albumů, pak 6 a nakonec na první s 10 000 prodanými kusy v prvním týdnu.Kapela zahájila své první Severoamerické turné, podporujíce Acceptance, Hellogoodbye a The Academy Is.... v září 2005, stejně tak jako pak v lednu 2006 s Kapelou The Academy Is...

Panic! at the Disco byli uvedeni na MTV 17 ledna 2006, kde měli premiéru svého musicvidea pro "I Write Sins Not Tragedies" (Píšu hříchy nikoli tragédie), režírované Sanem Drakem. Skupině se zrovna dvakrát myšlenka objevování se na MTV nelíbila, vzhledem k tomu, že hodně fandů považuje tohle za střední proud. Poslali článek na svůj ofišl website, kterým řekli, že to takhle nezamýšleli a že jim to bylo proti mysli a omlouvali se. Přesto nakonec obdrželi hodně publicity.Video pro "I Write Sins Not Tragedies", s rysy Cirkusu Lucenta Dossiera Vaudeville mělo záhadný cirkusovsko-svatební motiv. Umístění na 10 místě na MTV, TRL hitparádě, katapultovalo album na na vrchol Billboard Independet chart a na 13 místo v červenci 2006.
Urie a Smith nedávno vytvořili portrét, kde se objevují ve Fall out Boy-ovém starším videu k singlu A Little Less Sixteen Candles, a little more"Touch me" (Trochu míň šestnácti svíček, trošku víc "dotkni se mne"), po boku Williama Becketta z The Academy Is... Urie taky poskytnul hlasový doprovod ve Fall out Boy songu 7 Minutes in Heaven (sedm minut v nebi).
Video Panic! At the Disco "I Write Sins Not Tragedies" je mezi nejseldovanějšími klipy na YouTube s tím, že byl přehrán více než 5 milionkrát. Je to taky nejvíce žádaný song na New Yorském rádiu stanice z100.
Jejich druhé music video, pro singl "But It's Better If You Do"(Ale je lepší, když to uděláš), má příběh umocněný kapelou hrající v ilegálním strip-klubu v Americe roku 1930. Brendon Urie řekl:"Naše nové video má ukázat fanouškům temnotu a samotařinu stylu Panic." Píseň byla prvního května vydána v UK, byla na 23 místě.
Kapela nafilmovala třetí video "Lying Is the Most Fun a Girl Can Have without Taking Her Clothes Off" (Ležení je nejzábavnější, co dívka může zažít bez toho aby se svlékla).Ve videu, které bylo vydáno v červenci 2006, jsou lidi v akváriích. Video ukazuje kapelu jen v jednom záběru, protože si skupina myslí, že její vzhled rozptyluje kouzlo jejich hudby.
V květnu 2006 Panic! at the Disco dokončili svou úplně první show v Evropě. Všechny koncerty byly vyprodány, někdy dokonce i v několika hodinách (např v Manchesteru). Poté kapela naplánovala dvouměsíční severoamerické turné s podporujícími vystoupení od The Hush Sound, OK Go, The Dresden Dolls a Lucent Dossier Vaudevil cirku.
Sedmnáctého května 2006 Panic! at the disco vyrobili ofišl prohlášení přes svoje stránky oznamujíce odchod jejich basisty Brenta Wilsona. Nebyl udán žádný ofišl důvod pro jeho odchod. V prohlášení uvedli, že jejich dlouholetý přítel jménem Jon Walker je bude doplňovat na jejich letním turné jako prozatimní basista, dokud kapela nenajde náhradu. Nicméně třetího července byl Jon uveden jako basista/zpěvák. Jon Walker je nyní pokládán za člena P!ATD.
Podle MTV zpráv kapela a Wilson nyní začala slovní válku o jeho odchodu. Wilson tvrdí, že byl vyhozen bez varování. Odporuje tak ofišl prohlášení, že jeho odchod bylo rozhodnutí celé kapely.Jako odpalta na Wilsonův komentář P!ATD uvedli, že Wilson nenapsal bassové části na jejich debutovém albu nebo dokonce že na něm ani nehraje.
Skupina bude vystupat poprvé na turné v Austrálii v Sydney Melbourne atd.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aja aja | Web | 1. března 2007 v 16:38 | Reagovat

je to hafo dobra skupina miluju je :D

2 eMss eMss | Web | 1. března 2007 v 18:21 | Reagovat

naprostej souhlas ;)

sou bestový...:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.